Galaxy S8'i bilgisayara dönüştüren DeX platformu!

Kısa süre önce gerçekleşen Galaxy S8 etkinliği sırasında tanıtılan ve Galaxy S8'i tam anlamıyla bir bilgisayara dönüştüren DeX platformuna yakından bakıyoruz.

Not serisiyle akıllı telefonda bilgisayar deneyimi sunmayı hedefleyen Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve beraberinde kullanılacak DeX platformuyla bu hayali tam anlamıyla gerçeğe dönüştürüyor.

Galaxy S8'i bilgisayara dönüştüren DeX platformu!

Bir multimedya destekli şarj istasyonuna benzeyen DeX platformu, aslında Galaxy S8’inizi bilgisayara dönüştürmenizi sağlayan bir adaptör.
2 adet USB girişi, Ethernet portu ve HDMI çıkışına sahip olan DeX platformu sayesinde, bilgisayar taşımaya gerek kalmadan akıllı telefonunuzda masaüstü deneyimi yaşayabilirsiniz.
Galaxy S8’li Dex platformu, tam anlamıyla olmasa bile, Windows’a yakın bir masaüstü kullanımı vaat ediyor. Micrsoft ve Adobe ile yapılan anlaşmalar sayesinde Galaxy S8’de, PS Lightroom, Word, Excel ve PowerPoint gibi yazılımlar kullanılabilecek.
Tüm bunlara ek olarak, yeni DeX platformu sayesinde Galaxy S8’de VMware gibi sanallaştırma Teknolojileri de kullanılabilecek. Ayrıca DeX platformu cihazda bulunan iris tarayıcısı ve parmak izi okuyucusu gibi güvenlik çözümlerinden de yararlanabilmeye imkan tanıyor.

Son olarak, tam teşekkürlü bir masaüstü deneyimi vaat eden yeni Galaxy S8’li DeX platformunun, 100- 160 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacağını belirmeden geçmeyelim.

KAYNAK: ShiftDelete.Net

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski