313 adet iPhone X çalındı!

Birçok ülkede bugün itibari ile satışa çıkan iPhone X ile ilgili ilk hırsızlık olayı yaşandı. San Francisco’da 313 adet yeni iPhone Apple Store’a ulaşamadan çalındı.

313 adet iPhone X çalındı!

Bugün itibari ile Avusturalya’dan başlayarak birçok ülkede satışa sunulan iPhone X, özelliklerinden çok yüksek fiyatı ile dikkat çekiyor. Daha resmi olarak satışa çıkmadan E-bay’da 6000 dolar fiyatla satılan cihazın yüksek fiyatı hırsızların da dikkatini çekmiş.

San Francisco‘daki bir Apple Store’a teslim edilmek için bir UPS kamyonuna yüklenen 313 adet yeni iPhone mağazanın önünden çalındı. Polis raporuna göre, hırsızlar mağazanın önünde park edilmiş UPS aracına girerek iPhone’ları çaldılar. Hırsızların Dodge minibüs kullandıkları tespit edildi.

UPS şoförünün park ettikten sonra kamyonu kilitli tuttuğu ve hırsızların telefonları çaldıklarını gösteren bir kamera olduğu bildirildi. San Francisco polisi, cihazların değerinin yaklaşık 370.000 doları bulduğunu tahmin ediyor.

Hırsızları yakalamak için araştırmalar sürerken CNET‘e yapılan bir açıklamada yeni iPhone’u satın almak için önceden sipariş veren müşterin teslimat sıkıntısı yaşamayacakları bildirildi.

shiftdelete.net

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski