Instagram Hesap Dondurma Hesap Silme [Kesin Çözüm] 2019

Instagram hesap dondurmasilme veya kapatma işlemlerini resimli olarak sizlere anlatacağız. Herhangi bir sebeple kullanmakta olduğumuz instagram hesabını geçici olarak dondurma yapabilirsiniz. Instagram hesabınıza tekrar giriş yapana kadar kimse hesabınızı göremeyecek.


Bu yazımızda telefon veya bilgisayarınız üzerinden Instagram hesap dondurma veya Instagram hesap silme işlemlerini yapmanız için gerekenleri anlatacağız. Instagram hesabınızı istediğiniz zaman dondurabilir ve yeniden giriş yaptığınızda hesabınız tekrar aktif hale gelecektir.
Instagram hesap silme işlemini yapmadan önce iyi düşünmenizi öneriyoruz. Çünkü hesabınız kalıcı olarak silinecek ve sonra geri getirmenin yolu yoktur.
Şimdi hep birlikte Instagram hesap dondurmahesap silme işlemlerini nasıl yapabiliriz inceleyelim.

 Instagram Hesap Dondurmak ya da Hesap Silmek İçin Yapmanız Gerekenler


Instagram hesabı geçici olarak kapatmak için, hesap dondurma linkine tıklayarak, açılan onay sayfasında hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçin. Son olarak en altta bulunan Hesabı geçici olarak kapat seçeneğine tıklamanız yeterli olacak. Aynı işlemi bilgisayar tarayıcınız üzerinden yapabilirsiniz.

Instagram hesap silme linkine uygulama içerisinden erişmeniz mümkün değildir. Telefon yada bilgisayarınızın tarayıcısı (Chrome, Safari, Firefox, Opera vb.) üzerinden bu linke tıklayarak, hesabı silmek için ilk adımı atabilirsiniz. Karşınıza ilk olarak hesabı silme nedenleri sıralanıyor ve sizden birini seçmenizi istiyor. Buradan uygun gördüğünüz seçeneği seçerek devam edelim.

Size uygun olan seçenek ile karşınızda yardım linkleri göreceksiniz. Hesabı kapatma isteğiniz yine devam ediyorsa, şifrenizi girin ve “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlem sonrası hesabınızı kesinlikle geri getiremezsiniz.

Instagram Hesap Dondurma hakkında Sık Sorulan Sorular

1. Instagram hesabımı tekrar dondurma yapamıyorum?
Instagram uygulaması tarafından yapılan son düzenleme ile instagram hesap dondurma işlemini haftada bir kez yapabilirsiniz.
2. Daha önce dondurmuş olduğum Instagram hesabımı tekrar açtığımda, birçok resimlerim silinmiş. Instagram’da silinen bu resimleri geri getirebilir miyim?
Resimleriniz Instagram sunucularında saklanmaktadır ve uzun süreli bir dondurma yapmışsanız resimleriniz geri gelmesi bir haftayı bulabilir.
3. Dondurulan Instagram hesabımı tekrar ne zaman açabilirim?
Instagram hesabınızı dondurduğunuz andan itiberen istediğiniz an kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş panelinden hesabınıza giriş yaparak aktif hale getirebilirsiniz.
4. Belirttiğiniz işlemlere rağmen Instagram hesabımı donduramıyorum. Yukarıdaki işlemleri yapmak istediğimde beni ana sayfaya yönlendiriyor, sorun nedir?
Tarayıcılarda ki çerezler genellikle bu soruna sebep olabilir. Farklı bir cihaz üzerinden veya tarayıcının önbelleğini ve çerezleri temizleyerek deneyebilirsiniz.
Instagram hesap dondurma ile ilgili olarak yaşadığınız sorunları belirtmek ve sorunun çözümü için yardım almak istiyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski