Spotify ile Facebook ortak oldu!

Spotify'ın bugün duyurduğu yeni özelliği direkt olarak Facebook Messenger üzerinde kullanılmak için tasarlandı. Peki bu ortaklık neler getirecek?

Spotify tarafından yapılan açıklamaya göre artık Facebook Messenger üzerinde Spotify grup çalma listeleri oluşturulabilecek. Bu çalma listeleri de kullanıcılar silmediği sürece kullanılabilecek.

Messenger'da çalma listesi dönemi başlıyor!

Yeni özelliğin çalışma prensibi de oldukça basit. Facebook Messenger ile bir grup konuşması başlattığınızda, üst kısımda bulunan "+" simgesine tıklayarak Spotify'ı seçmeniz ve "Yeni çalma listesi oluştur" seçeneğine dokunmanız yeterli.
Bu andan itibaren siz ve o grup konuşması içerisinde bulunan arkadaşlarınız bu listeye erişebilecek ve listenin alt kısmında bulunan "Şarkı Ekle" simgesine tıklayarak istedikleri şarkıları listeye ekleyebilecek.

İşin daha da ilginç kısmı ise arkadaşlarınızın Spotify'a üye olmasına dahi gerek duyulmaması. Yani listeyi siz oluşturduktan sonra arkadaşlarınız Spotify üzerinde bulunabilmesi koşuluyla istedikleri şarkıları ekleyip çıkarabilecekler. Hatta Spotify üyesi değilken bile bir çalma listesi oluşturulabilecek.

*

Yorum Gönder (0)
Daha yeni Daha eski